חטיף אצות
חטיפי אצות ביתיים
גרסה קלה וזולה יותר של חטיפי האצות התעשיתיים
מספר מנות: 60
מצרכים
 • חבילת אצות נורי
 • כף שמן צמחי נייטרלי
 • כפית שמן שומשום (לא חובה)
 • מלח
אופן ההכנה
 1. מערבבים בקערית קטנה את שני סוגי השמן.
 2. מורחים במברשת (או בעזרת כף היד) שכבה דקיקה של שמן על הצד המבריק של דף האצה. מפזרים מעט מלח ומניחים על נייר סופג על השיש, כשהצד עם השמן כלפי מעלה.
 3. חוזרים על הפעולה עם כל האצות ומניחים אותן אחת על גבי השנייה במגדל על הנייר הסופג.
 4. מחממים מחבת גדולה, שיכולה להכיל ריבוע של אצה בנוחות, ומכוונים את האש לבינונית. אין צורך לשמן את המחבת.

 5. מניחים אצה אחת - עם הצד המחוספס כלפי מטה - ולוחצים עליה בעזרת מרית למשך 10 שניות. זו תהיה האצה היחידה שתהיה עם הצד המחופספס כלפי מטה, מעכשיו ועד סוף ההכנה נשים אצות עם הצד המבריק כלפי מטה. כעבור כ-10 שניות מניחים אצה נוספת (עם הצד המבריק כלפי מטה) על האצה במחבת והופכים את שתי האצות כך שהאצה החדשה יותר תיגע במחבת. לוחצים עם מרית על האצות במשך כ-10 שניות ומוסיפים אצה נוספת עם הצד המבריק כלפי מטה מעל שתי האצות שנמצאות שם. הופכים את מגדל האצות כדי שהאצה החדשה תגע במחבת ולוחצים על כל האצות עם מרית למשך כ-10 שניות נוספות. ממשיכים כך עם כל האצות.
 6. כשהאצות מוכנות אפשר לגזור אותן לחטיפים: כל דף אצות גוזרים לשני חצאים, וכל חצי גוזרים לשלושה חלקים. אפשר לגזור קבוצה של 2-4 אצות בכל פעם כדי לא לגזור עקום.

 7. מאחסנים בשקית זיפ אטומה שהוצאתם ממנה את האוויר ככל יכולתכם.
הערות

-אני ממליצה לצפות בסרטון שנתתי בתחילת הפוסט (הנה הוא שוב) כדי לראות בעיניים מה עושים - יש אפילו כתוביות בעברית למתקשים.
-לא חייבים לערבב שמן שומשום עם השמן הצמחי, אבל זה מאוד מוסיף. לא הייתי ממליצה להכין את החטיפים רק עם שמן שומשום כי הטעם יהיה חזק מדי.
-גדולה עליכם שיטת המופלטה? אפשר להכין את האצות גם בגרסה החורנית: דף אחד בכל פעם על מחבת חמה (אש בינונית, זוכרים?), כמה שניות מכל צד.
-זהירות עם המלח, פזרו במתינות על כל דף אחרת התוצאה תהיה מלוחה מדי.
-מהמתכון הזה יוצאות 60 חתיכות של חטיפי אצות.